Що таке хороший дизайн інтер’єру і вдалий ремонт новобудови? Ви напевно бачили інтер’єр, облаштування якого захоплювало дух, і окрім привабливої естетики, увагу привертали й функціональні рішення. Якщо придивитися ближче, то виявиться, що на цей привабливий кінцевий ефект вплинуло багато факторів, які були враховані під час його розробки. У чому секрет гарно продуманого інтер’єру?
Незалежно від того, чи збираєтеся ви довірити проектування своєї квартири архітектору або спробувати себе в дизайні інтер’єру самостійно, варто знати деякі правила, які визначають привабливість того чи іншого облаштування .
Функціональність і ергономічність прийнятих рішень
Перш за все, гарно продуманий інтер’єр і якісно виконаний капітальний ремонт квартири – це питання не тільки естетики, а й функціональності. Якщо щось гарне, але непрактичне, воно відразу перестає бути корисним. Інтер’єр має бути сформований таким чином, щоб прийняті рішення відповідали потребам користувачів. Завдяки цьому типові повсякденні дії будуть виконуватися у зручний спосіб, витрачаючи мінімальну кількість часу та енергії.
Житловий інтер’єр повинен бути не тільки функціональним, але і ергономічним. Ергономіка — це набір принципів, метою яких є адаптація компонування та умов середовища користувача таким чином, щоб діяльність у ньому виконувалася найефективнішим способом. Дотримання цих правил полегшить повсякденне функціонування в інтер’єрі за рахунок зручного розташування обладнання, комфортного освітлення, зручних меблів та підбору конкретних розмірів і параметрів під користувачів. Прекрасним прикладом є адаптація параметрів кухонних меблів до росту користувачів, що означає розміщення стільниці на відповідній висоті та підвішування кухонних шафок так, щоб дорослим було зручно дотягнутися до них. Крім того, планування кожної кімнати повинно бути таким, щоб ви мали легкий доступ до всіх її елементів і могли вільно пересуватися по ній, наприклад, щоб двері, що відкриваються, не вдарялися об крісло, а стільці можна було вільно відсунути стіл.
Повторюваність матеріалів і візерунків
Фактором, що впливає на кінцевий візуальний ефект проекту, є повторення матеріалів, форм і візерунків в інтер’єрі. Продублювавши їх у просторі, ви створите враження, що воно буде цілісним і продуманим. Причому не обмежуйтеся однією кімнатою, адже найкращий ефект ви отримаєте, якщо дотримаєтеся цієї умовності у всьому інтер’єрі.
У випадку з матеріалами варто, наприклад, використовувати один і той же матеріал на фасадах меблів протягом усього проекту або повторювати певну плитку в кількох місцях. Це, звичайно, не означає, що ви повинні використовувати дану плитку на всіх можливих поверхнях, але добре, якщо ви використовуєте її в декількох місцях, наприклад, на підлозі в зоні входу і на стіні над кухонною стільницею.
Колірна та стилістична витриманість в інтер’єрі
Одним із стандартних дій дизайнерів інтер’єру є використання єдиних кольорів у всьому інтер’єрі, незалежно від його розподілу. Забудьте про колись модне фарбування кожної кімнати в інший колір, яке створювало враження випадковості обраних кольорів і оптично зменшувало весь інтер’єр. У наш час панує гармонія, і це не означає, що потрібно фарбувати інтер’єр в один колір.
Відмінне рішення — звузити колірну гамму до трьох основних кольорів і додати до них один, щоб підкреслити композицію. Ці три слід використовувати в співвідношенні 6 до 3 до 1. Виберіть нейтральний відтінок як домінуючий колір, тобто найпоширеніший — ідеальним буде білий, світло-сірий або темно-коричневий. Будьте обережні при додаванні додаткових кольорів, особливо на великих поверхнях, оскільки сильний відтінок легко порушить досягнуту раніше гармонію.
Ідеальна відповідність очікуванням
Кожен дизайн інтер’єру має бути максимально пристосований до індивідуальних потреб користувача, як одяг, пошитий на замовлення. Незалежно від того, чи йдеться про його призначення, додаткове приміщення, розміщення обладнання чи, можливо, певну висоту. Якщо рішення вам зручно і ви його цінуєте, не соромтеся його використовувати. Комфорт вас і ваших домочадців на першому місці.