[ad_1]

Дана Ярова – відома волонтерка, блогерка та бізнесвумен, чия допомога ЗСУ триває з 2014 року стверджує, що серед жертв цієї війни — сироти та удови, які залишилися наодинці зі своїми проблемами і часто без даху над головою. Допомогти їм — обов’язок суспільства, передає редакція 056. 

Нещодавно волонтерка, членкиня громадської антикорупційної ради при Міноборони, голова ГО «Мрія дітей України» — Дана Ярова відвідала Дніпро з робочим візитом та зустрілася з громадськістю для обговорення важливих суспільних питань.  

У рамках дискусії говорили про виклики повоєнного суспільства, необхідність опіки над дітьми полеглих воїнів, проблеми, пов’язані з виплатами та соцгарантіями сім’ям загиблих Героїв, бюрократичні питання, які гальмують виплату компенсацій, діяльність антикорупційної ради при Міноборони, забезпечення армії та останні скандали, пов’язані з цим. 

«Командувачка медичних сил, з якою я була на контакті півтора року, перестала брати слухавку. Після скандалу з турнікетами вона перестала спілкуватися. Що відбулося? Вона вийшла з коментарями після того, як на нульовій лінії фронту з’явилася велика кількість аптечок у багатьох підрозділах відверто поганої якості. Вони рвалися, не закручувалися, ламалися. Це турнікет, який не можна використовувати навіть на полігонах для навчання. Командувачка медичних сил надала коментар про те, що це була гуманітарна допомога. Це міф. У нас в партнерах США та Європа. Жодна країна НАТО і Сполучені Штати, що розробили всі ці кровоспинні, не поставили би нам китайську підробку, вартість якої 2-3 долари”, — розповідає Дана Ярова.  

Також волонтерка додала, що громадськість та місцева влада мають консолідувати зусилля, щоб спільно допомагати дітям українських Героїв, запроваджувати муніципальні стипендії, бути на близькому контакті з кожною родиною.

«Найуразливіша категорія у цій війні – це діти, позбавлені батьківського піклування. Коли ми в ГО «Мрія дітей України» запустили анкетування та почали збирати дані, з’ясувалося, що є сім’ї, де удови залишились із 8-9 дітьми. Ми зараз маємо вкладати у цих дітей свої сили, свій час, матеріальні та моральні зусилля, стабілізувати психологічно», — наголосила Дана Ярова. 

Волонтерка додала, що війна залишає після себе смерть і зруйновані долі. Тож суспільство і влада повинні створювати умови та всіляко допомагати найбільш незахищеним верствам населення — матерям, дітям, дружинам. Всім тим, хто через свої страждання і сам може називатися Героєм України. Не важливо — військовим або цивільним. 

«Для нас, як для військових, інформація, яку надала Дана Ярова вкрай важлива. Стосовно турнікетів, жіночої військової форми, стосовно харчування в ЗСУ», — ділиться Людмила Голополосова, дружина загиблого захисника і сама військова ЗСУ. 

«Тема загиблих мені близька. На жаль, втрати на фронті були і продовжуються. І всі ми розуміємо, що вони будуть, і ця тема в суспільстві назріває. Також проблема підтримки людей і виплат — тема актуальна сьогодні, бо соціальне напруження наростає. І хочеться донести це до влади. Це проблеми виплат, проблеми з повільним документообігом, це проблеми зі зниклими безвісті, родини не можуть отримати статус загиблих», — каже Аліна Корнаухова, військова ЗСУ і дружина загиблого Героя. 

[ad_2]

Источник: 056.ua

Добавить комментарий

Мова сайту