[ad_1]

Повна безкарність на всіх рівнях щодо дій проти поліції призвела до тієї ситуації, яка трапилась 29 серпня у Дніпрі.

Таку думку висловив полковник ЗСУ Анатолій Штефан.

Він висловив впевненість, що ніякого конфлікту та стрілянини не було б, якби водій та пасажири авто просто виконували б вимоги поліції.

«Повна безкарність на всіх рівнях за ці дії стосовно поліцейських зробили сьогодні свою криваву справу. Безкарність роками і підтримка суспільства. Впевнений, що ніякого конфлікту апріорі могло і не бути — просто виконати вимогу патрульних«, — зазначив Штефан.

Він заявив, що попереду будуть розслідування та вирок, але вони є наслідком того, що суспільство не хоче змінюватись.

«Хочу нагадати про спортсмена з м. Полтави Романа, який кидався і ображав військових. Там теж все могло піти не так», — додав військовий.

Чи мав право патрульний відкривати вогонь

Варто зауважити, що патрульний скоріше за все, не попередив про застосування зброї та не зробив попереджувальний вистріл.

З іншого боку, згідно ст. 46 ЗУ «Про поліцію» є низка випадків, коли застосування вогнепальної зброї без попередження допускається.Але у законі є інший нюанс: «Поліцейському заборонено застосовувати вогнепальну зброю в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам». А на місці інциденту поблизу були жінка і неповнолітні діти загиблого.

Зрештою, це питання дуже складне і з’ясовувати його буде слідство.

Що загрожує патрульному

Правоохоронця, що влаштував стрілянину, затримали. У ДБР уточнили, що з’ясовують правомірність застосування патрульним табельної зброї.

Наразі розпочато кримінальне провадження:

за ч. 1 ст. 115 (Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, яке карається позбавленням волі на строк від 7 до 15 років;

ч. 3 ст. 365 КК України – перевищення влади або службових повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки. За це передбачене позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

[ad_2]

Источник: 056.ua

Добавить комментарий

Мова сайту